Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oyun Oynarken Mavi Ekran Hatası
Bazen oyun oynarken (Çoğunlukla 3 boyutlu oyunlar, 2 oyun oynarken böyle bir mesele yaşamadım.) ekran siyah oluyor fakat siyah derken şöyle bir siyah, monitöre siyah ekran gösterme buyruğu gidiyor gibi düşünün. Başka bir deyişle nasıl AMOLED olmayan daha önceki telefonlarda siyah renkte de ufak bir ışık çıkardı öyle oluyor ve monitöre görüntü gittiğini belirten mavi ışık açık oluyor. Şayet bilgisayardan monitöre görüntü gitmiyorsa orası turuncu oluyordu.

Böyle olduktan sonra başka bir deyişle ilk başta monitöre görüntü giderken ekran gittikten ve sonrasında da monitöre görüntü gitmeyi kestikten sonra 10 saniye filan geçiyor ve tekrardan monitöre görüntü geliyor ancak mavi ekran hatası ile beraber geliyor. Bu ekranda bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra her şey yerli yerinde normal bir şekilde bilgisayar çalışmaya devam ediyor.

Mavi ekran hatalarından anlamam ama attığım resimde atikmpag.sys diye bir şeyden söz ediyor ve ekran kartımda ATI Radeon HD4300/4500 Series sanırım bu dosyasın ismindeki ati oradan geliyor. Ekran kartı driverı konusunda bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum ama bilmiyorum.
Ara

Hızlı Menü: