Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WESG yaklaşıyor!
#1
WESG yaklaşıyor!


Dünyanın esporuna hoş geldiniz!
World Electronic Sports Games başka bir deyişle kısaca WESG’ye yalnızca 4 gün kaldı. Takımların ülkeleri hesabına yarışacağı turnuva Çin’in Haikou şehrinde, Hainan International Convention & Exhibition Center’da gerçekleşecek. Dota 2, CS:GO, Starcraft 2 ve Hearthstone alanlarında mücadeleler olacak.


wol_error.gif
Büyütmek için tıklayınız, asal boyutları 900x281.

wesg_yaklasiyor_990d0_800.jpg

Format

Turnuvanın formatı genel olarak tüm oyunlarda aynı olacak. Önce 32 takım 8’er gruba ayrılacak. Bu grup evresinde grubunu ilk 2 sırada bitiren takımlar ikinci grup evresine geçecek. 16 takımdan oluşan ikinci grup mertebesinde da 4’er gruplar şeklinde gruplaşma olacak. Bu mertebede da ilk 2 takımda tekli kedere sistemi şeklinde olacak olan playofflarda oynamaya hak kazanacak. Mücadeleler 13 Mart’ta Türkiye saatiyle 06.00’da başlayacak.

Peki ülkemiz adına hangi alanlarda kimler mücadele edecek?

Hearthstone

Royal Bandits’in oyuncusu Kaan “Fujitora” Çekli, WESG elemelerinden başarıyla geçerek ülkemizi WESG ana etkinliğinde temsil edecek Hearthstone oyuncusu oldu. Fujitora WESG’deki ilk mücadeleninde 13 Mart’ta Türkiye saatiyle 06.00’da Kolombiyalı oyuncu Akatsu’ya karşı oynayacak.
CS:GO, Hearthstone ve Dota 2'de temsilcilerimiz Çin'de başarıya koşacak

Counter-Strike: Evrensel Offensive

Ülkemizin en başarılı CS:GO takımı Space Soldiers, WESG finallerinde ülkemizi temsil edecek. Space Soldiers’ın ilk mücadelesi 14 Mart’ta Türkiye saatiyle 07.30’da Arjantin takımı Isurus Gaming’e karşı olacak.

Dota 2

Dota 2 alanında ise ülkemizi temsil edecek takım 12 Şubat’ta dağılan ANT E-Sports’un oyuncularının oluşturduğu Unchained Esports olacak. Unchained’ın ilk mücadelesi 13 Mart’ta Türkiye saatiyle 06.00’da Team Kazakhstan’a karşı olacak.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü: