Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grand Theft Auto Nedir
#1
Hepinize merhaba!
Bugün sizlere kısaca Grand Theft Auto nedir sualine cevaplayacağım.


Grand Theft Auto, resmi kısaltması ile GTA, oyun programcısı David Jones ve Mike DaillyDan ve Sam Houser kardeşler ile oyun tasarımcısı Zachary Clarke tarafından yaratılan güzel bir video oyunu serisidir.

Şimdi gelin vaktimizi birazcık geriye alalım ve Grand Theft Auto ' nun en daha önceki döneminden şimdi ki vaktimize gelelim.

İlk oyunumuz olan Grand Theft Auto 10 Ağustos 1997 tarihinde geliştiricileri olan Rockstar North, Rockstar Lincoln, Visual Sciences ve tasarımcısı Billy Thomson tarafından piyasaya sürüldü.

Şimdi tarihimizi 2 sene ileriye alarak Grand Theft Auto: London, 1961 oyunumuza bakalım.
Bu oyun 
1 Haziran 1999 tarihinde geliştiricisi Rockstar Toronto ve yayımcısı Rockstar Games tarafından piyasa sürüldü.

Grand Theft Auto 2 isimli oyun ise yeniden 1999 tarihinde tasarımcısı Billy Thomson ve geliştiricileri RockstarNorth, Rockstar Lincoln tarafından piyasaya sürüldü.

Şimdi tarihimizi yine 2 yıl ileriye alarak Grand Theft Auto III oyunumuza bakalım.
Bu oyun Ekim 2001 tarihinde geliştiricileri olan Rockstar Games, Rockstar North, War Drum Studios, RockstarVienna ve tasarımcıları olan Leslie Benzies, Simon Lashley, Imran Sarwar, Billy Thomson 
tarafından piyasaya sürüldü.Şimdi tarihimizi 1 yıl ileriye alarak Grand Theft Auto: Vice City oyunumuza bakalım.
Bu oyun 27 Ekim 2002 geliştiricisi olan Rockstar Games tarafından piyasaya sürüldü.Şimdi de tarihimizi 2 yıl ileriye alarak Grand Theft Auto Advance oyunumuza bakalım.
Bu oyun 26 Ekim 2004 tarihinde geliştiricisi olan Backbone Entertainment ve yayımcısı olan Rockstar Games tarafından piyasaya sürüldü. Oyunda yönettiğimiz ana karakterin isimi Mike'dır.

Şimdi ise Grand Theft Auto: San Andreas oyunumuza bakalım.
Bu oyun Grand Theft Auto Advance ile aynı tarihte başka bir deyişle 26 Ekim 2004 tarihinde geliştiricisi Rockstar Games tarafından piyasaya sürüldü.Şimdi ise tarihimizi 4 yıl ileriye alarak Grand Theft Auto IV oyunumuza bakalım.
Bu oyun 29 Nisan 2008 tarihinde geliştiricileri olan Rockstar North , Rockstar Toronto ve yayımcısı Rockstar Games tarafından piyasaya sürüldü.


Şimdi ise tarihimizi 5 yıl ileriye alarak Grand Theft Auto V oyunumuza bakalım.
Bu oyun 17 Eylül 2013 tarihinde geliştiricileri olan Rockstar Games, Rockstar North, Rockstar San Diego,Rockstar Leeds, Rockstar Toronto, Rockstar New England ve Rockstar London ve tasarımcıları olan Leslie Benzies, Imran Sarwar tarafından piyasaya sürülmüştür.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Grand Theft Auto V Sistem Gereksinimleri leooo32 0 185 23-11-2017, Saat: 22:45
Son Yorum: leooo32

Hızlı Menü: