Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Counter Strike Komut verirken Ne Yapılmalı?Ne Yapılmamalı?Kimler Komut Vermeli? (1.6)
Merhaba Arkadaşlar Şu vakte kadar Csde Çeşitli modlarda oynadım.
Fakat sahiden ortam bakımdan JailBreak Serverlerine alakam daha fazla... Eğlence bakımıdan düşünürsek ayrı bir Güzel ka20.gif ... Tabi Bu Eğlenceyi Bize Zehir Eden faktörler de mevcut ka10.gif. Komutçular!! Bu konumda ise bunun üzerinde durmak istedim.

Takriben 5 yıldan beri komutçulukla ilgileniyorum ve edindiğim bilgileri bizzat paylaşmak istedim.

Kimler Komutçu Olmalı? Veya Olmamalı? 

1- Netlikle Komut vermeyi bilen Birisi iseniz Bu maddeyi okumanıza gerek dahi kalmaz fakat İLAVE ETMEM GEREKİRSE Komut vermeyi bilmiyor iseniz bilen birisinden yardım alabilir ya da kendiniz Bilhassa Doluluğu hat evrede olan serverlera girip komutçuların nasıl komut verdiklerini inceleyebilirsiniz. 

2- Şayet ki Mikrofonunuz Kaliteli değilse ve sesiniz karşı tarafa parazitli gidiyor ise Ya mikrofonunuzun düzelmesi için önlemler alırsınız veyahut komutçu olmaktan şimdiden vazgeçersiniz. redface.gif

3- Şayet ki sesiniz ince ise Bu vaziyette ya komutçuluktan vazgeçip slotluğa yönelirsiniz vakit geçmesini beklersiniz ya da paraya kıyıp ses tellerinizi düzelttirirsiniz biggrin.gif. (Ergenlik bunu halledecektir) 

Komutçuların yapması ve yapmaması gerekenler? 

1- Evvela Komutçuluk Aldığınız andan itibaren Komutçuluk ve Server Kaidelerini Okuyunuz. Ters takdirde Server İdaresi tarafından cezalandırılabilirsiniz. 

2- Netlikle fakat Netlikle Fazla ciddi olmayın. Neticede bu bir oyun ve Ulus eğlenmek için oynuyor. Komut verirken eğlenceli ve özden olun. (Samimilikten söz etmişken imtiyaz verme veya karşılıklı karşılıksız küfürlü konuşmaktan söz etmiyorum.) 

(Tavsiye Madde) 3- Netlikle Küfüre karşı bir tavır takının. 2 kişi arasında küfürlü bir yazılı sohbet geçerse bunu farkettiğiniz an, bunun doğru olmadığını ikazın ve Admin var ise onlarla temasa geçin. 

4- Netlikle saklanbaç, yemekhane, gondol gibi uzun süren oyunlar OYNATMAYIN. Zira İnsanlar Netlikle Beklemeyi Sevmez ve Uzun süren oyunda ilk can veren kişi Beklemeyip Serverdan DC(Disconnect) olacaktır. 

5- Savunma Alırken Oylama Yapın ve o el için Daimi Şunu Anımsadın "Savunmayı Alan Savunmadır, 3 Başkaldırıda Savunma Değişir." Bu sayede İnsanlar İşin biraz kötülüğüne kaçarlar ve Savunmayı T attırmaya çabalarlar, zira aramızdan kim Savunma istemez ki. biggrin.gif

6- "Başkaldırısız Komut verilmez" T takımını 'Siz bana başkaldırı atamazsınız' veya 'İsyanteam Çöp' gibi ithamlarda bulunarak Tyi gaza kazancın (Ama fazla üstelemeyin yoksa İsyan atamayıp Ragequit(Hiddet ile Çıkma) atabilir. biggrin.gif) Ve olasıysa bunu dediğinizde isyan yiyin. 

7- 2 veya 2den fazla CT varsa, KZ gibi hız gerektirecek oyunlarda Silah odası dışında silah bulunan ortamlara Savunmaları bazen göndermeyin. İsyanı sonradan bastırın ki T Takımı iyice gaza gelsin. 

8- Netlikle Hatalı Tlerin kill çekmelerine müsaade verin. Direk infaz vermeyin Sözgelimi Ben KZyi yapamayanları" Beyefendi Lütfen kill çekermisiniz ? " diyerek uyarıyorum. Sizde kendinize haz bir tarz ile uyarmalısınız. Şu Nokta Ehemmiyetli HEMEN İNFAZ VERMEYİN. Biliyoruz Hız ehemmiyetli Ama Neticede Oyuncu Memnun olmalıdır. 

9- Belirli Kesimleri Tahrik edecek Konuşmalar yapmayın. Politik, askeri vs. 

10- Ehemmiyetli Maddelerden Biri KAÇAĞA NETLİKLE HOOK BASMAYIN veya KAÇAK VARKEN GÖMMEYİN. Bu davranışı yaparsanız -1 puan hanenize yazılmış demektir. 

11- Her aklınıza Gelen Oyunu oynatmayın. Bazen T Takımının İsteklerini Mesele. 

12- Aksiyon muhtevalı Oyunları Oynatmaya Çalışın ve JB Parası da verin. Çatışma, zombi vs gibi... (Ama Şayet Server Kaidelerinde Yasaklanmış ise bu madde Sizin için Ehemmiyetsiz ve tesirsizdir)

13- Bazen Bağışlayıcı Olun. 

14- Lazer gibi oyunlarda Rev hakkı verin. 

15- Godlu Oyunların başında servera yeni giren kişi olursa oyuna başlamayın. Adamı revleyin ve Oyuna dahil olmasını sağlayın. 

16- Uçan P*pi oyununda Netlikle Çok dar fakeler vermeyin. (Anahtar kelimenizin Motorsiklet olduğunu düşünelim. Sizin yapmanız şart olan Motorsikle veya Motorsik gibi fakeler vermemek. Çünkü kimi oyuncular Losstan veya Pingten kaynaklı micinizin gidip geldiğini zannedecek ve fakeye geleceklerdir. Sonrasında HAK GG. 

17- Komik, Neşeli, Esprili Olun.

Serveri dolduran Faktörün (Bu benim fikrim) Komutçuya ait bölümü %25'tir. Çünkü Pluginlerin Özgünlüğü, Server ismi, Klan ismi, Düşük boyutlu muazam modeller, ortam gibi faktörlerde Server Doluluğunu etkilemektedir.. 

Komutçulara : Bu Söylediklerime Uyulduğu Takdirde Server Doldurabilme ihtimaliniz Birkaç kademe daha artar. Yukarıda söylediğim gibi tek faktör siz değilsiniz biggrin.gif 
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Counter Strike 1.6 Muhteşem Skin Paketi (Sprites ,logos ...) [11.06.2015] [GÜNCEL] bafetimbi 0 55 28-10-2017, Saat: 22:29
Son Yorum: bafetimbi
  Counter Strike 1.6 Bot Paketi [2] bafetimbi 0 48 28-10-2017, Saat: 22:24
Son Yorum: bafetimbi

Hızlı Menü: