Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deep Web Seviyeleri Katmanları
#1
the%2520whole%2520internet.jpg

Deep Web kavramını daha iyi anlayabilmek için internetin yapısına bakmak gerekir. İnternet çok düzeyli tabakalardan oluşmaktadır. Her bir tabakada muhteva ve güvenlik ve ulaşılabilirlik farklılık gösterir. Matrix filmini gözünüzde canlandırmak faydalı olacaktır.

Düzey 0 (Common Web) : Günlük kullandığımız interneti oluşturan tabakadır.
Komega / THT
Düzey 1 (Surface Web) : Yüzey İnternet. Erişmek için arama motorları üzerinden kolay bir takım sorgular yapmanız şart olan internet. Güvenlik kameraları sunucuları, Access veritabanları buna örnek gösterilebilir. Temp mail hizmetleri, dns sorgulama hizmetleri türü hizmetlerin verildiği sitelerde bu düzeyde hizmet verir.

Düzey 2 (Bergie Web) : Yalnız İnternet. Bu düzeyde arama motorlarının arama neticelerini kitlediği siteler, FTP serverlar, indexlenmeyen adult filmler bulunmaktadır. Erişmek için arama motorlarında ayrıntılı sorgular yapmanız gerekebilir. Bu düzeye giren pek çok site arama neticelerinde en son sayfalara atılır. Bu düzey normal yollarla erişebileceğiniz son seviyedir

---- Bundan sonraki tabakalara erişim için proxy kullanımını gerektirir. ----
Komega / THT
Seviye 3 (Deep Web) : Başlangıç Deep Web Seviyesi. İkiye ayrılır.

1. Proxy Seviyesi : .onion sitelerin bulunmadığı lakin yasadışı olan her tür sitenin bulunduğu seviyedir. Arama motorları tarafından çoğu zaman indekslenmezler. Pekçoğu sunucu kullanır. İçlerinde PHP kodlama sitelerde bulunur. Bu düzeyde bulunanlara örnek vermek gerekirse: Yasadışı araştırma neticeleri, hafif düzeyde yasadışı adult filmler, hacker grupları, virüsler, script kiddieler, tanınmış kişilerin skandalları, VIP dedikodular, bilgisayar güvenliği ile ilgili konular, suikast videoları vb. Bu muhtevalar genelde yasadışı forum tarzı sitelerde barınır.

---- Bundan sonraki tabakalara erişim için tor kullanımını gerektirir.----

2. TOR Düzeyi : .onion sitelerin işin içine girdiği düzeydir. Sitelerin geneli şahsi sunuculardadır. Bu düzeyde bulunanlara örnek vermek gerekirse: ELIZA dataları, hacklenen sunucuların bilgileri, veri tüccarları, saklı devlet vesikaları, wikileaks vesikaları, devlet sırrı satan casuslar, terör örgütleri, bomba ve silah eğitimleri, federal bilgiler, istihbarat sırları, illegal ilmi araştırmalar, bilim insanları, shell network, assembly programcıları, gerçek hackerlar, microsoft gizli ağ bilgileri, güvenlik ve data analistleri vb. Bu içerikler genelde html kodlama sitelerde ve kişisel sunucularda barınır. Sunucu sahipleri, sunucularını savunmak için her şeyi yapabilirler.

Seviye 4 (Charter Web) : İmtiyazlı Deep Web Seviyesi. Bu seviyeye erişmeniz kolay değildir fakat erişebilirseniz size kazancı de ufak şeyler olmayacaktır. İkiye ayrılır.

1. TOR Seviyesi : Yalnızca Tor browser kullanılarak ek bir şey yapılmadan erişilebilen düzeydir. Bu düzeyde; saklı şirket ve piyasa bilgileri, evvelce belirlenmiş milyonluk bahis neticeleri, bilyon dolarlık satışlar, dünyaca tanınmış kişi silah kaçakçıları, tank – füze- savunma sistemi satışları, yasaklanmış filmler – videolar – kitaplar – müzikler, üst düzey görevlerde bulunan devlet casusları, ehemmiyetli ses kayıtları, paralı askerler, paralı silahlı güçler, paralı özel timler, kara kutular, aşırı yasadışı ve yasaklanmış adult muhtevalar, devlet görevlilerinin seks kasetleri, ayrıntılı saklı wiki ansiklopedileri, insan ticareti, uyuşturucu ticareti, yasaklanan kimyevilerin ve ilaçların ticareti, kan bankalarından kaçırılan kanların ticareti, çocuk *****ları, yamyamların – vampirlerin öldürmek için insan arayışları, illegal deneyler için insan denek aranması, sniperlar, mafyalar, pedofoliler gibi şeyler bulunmaktadır. Bu seviyenin geneli .onion sitelerden oluşur. Tehlikeli seviyelerdendir.

---- Bundan sonrası için kapalı ulaşım gerekir. ----

2. Özel Ulaşım Seviyesi : Netlikle kontrol edilemeyen seviyedir. Şu ana kadar erişilebilmiş en tehlikeli seviyedir. Erişmeniz için tor browserlar yetersiz kalır. “Closed Shell System” isimi verilen özel bir erişme yolu vardır. Bu seviyede bulunan şeylere örnek vermek istersek: Yapay zekalı ölüm makineleri, yapay zeka işlemcileri, GGGEQP işlemcileri, Tesla’nın tasarıları, kristalize güç kontrolörleri, hava vaziyetini değiştirebilen aletler, saklı HAARP projeleri, Atlantis’in yeri ve hakkındaki saklı araştırmalar hem de Atlantis’in bulunduğu yerin ayrıntılı konumları, özel imalat motorların tasarıları, Yaradan’nın olduğunu kabul etmeyenler ve kanıtları, masonlar, illuminati, saklı algoritmalar ve hesaplamalar, küresel terör ağı, global cinayet ağı, global uyuşturucu ağı, global insan ticareti ağı, süper bilgisayarlar ve yapay zekalar vb vb. Bu kategorinin genelini bilimadamları oluşturur. Sitelerin tamamı kişisel sunucular yada özel üretim gizli sunucular üzerindedir. Bu seviyede uygulanıldığında dünyayı değiştirecek kanıtlanmış deneyler bulunur. Erişmek için normal bilgisayarlar ve internet ağları yetersiz kalabilir.

Şu ana kadar anlatılan seviyeler Deep Web’in %80’lik bölümünü oluşturmaktadır. Geriye kalan %20 nedir peki?

---- Buradan sonrası için Kuantum teknolojisi ile çalışan aletler ve internet gerekir. ----

Seviye 5 (Marianas Web) : Bu seviye ile ilgili fazla bilgimiz yoktur. Zira daha erişilememiştir. Bu seviyeye erişmek için şu an kullandığımız teknoloji yetersizdir. Kuantum teknolojisi ile çalışan bilgisayarlara ve internete ihtiyacımız vardır. Bilinen en tehlikeli seviyelerdendir. İsmini dünyanın en derin çukuru olan Mariana Çukuru‘ndan alır. Seviyenin hudutları belirsizdir fakat sonu vardır. İçerisinde bulunacak sitelerin dünyayı değiştirebileceği bilinmektedir. Bu seviye için “Şayet olurda birgün erişilirse o gün internetteki savaş bitecektir” denilmiştir. Yüksek teknolojiye sahip AR-GE laboratuvarlarında bulunan pek çok bilim insanının bu düzeye eriştiği ve bilgi paylaşımı yaptığı söylenir. Burada bulunan bilgilerin tüm canlı hayatını değiştirebilecek ve dünyaya hakimiyet kurulabilecek güçte olduğu bir takım bilim etraflarınca belirtilmiştir. Bir takım devletlerin ve hacker gruplarının da bu sistemlere ulaştığı söylenir ama bu konuda bilgi yoktur. Bir takım bilim etraflarından sızan haberlere göre buradaki bilgilerle tüm dünyadaki nükleer füzeler çalıştırılabilir. İstihbarat örgütlerinin buradaki hackerlara nükleer sistemleri yok etmesi için iş öneri ettikleri öne sürülmektedir.

Düzey 6 : Bilinen en tehlikeli düzeydir. İle ilgili hiçbir bilgi yoktur. Hudutları belirsiz ve sonu belli değildir. En gelişmiş teknolojiyle dahi erişelememiştir.

Düzey 7 (The Fog/Virus Soup) : 7. düzey savaş bölgesi olarak deyim edilir. Şayet bir gün erişilebilinirse herkes kendi için savaşacaktır. Emel düzey 8’e başka insanların çıkmasını önlemektir.

Düzey 8 (The Primarch System) : 8. Düzey dolaysız ulaşıma açık değildir. Ne bir hükümet veya organizasyonun ne de kimsenin tam olarak bilmediği bir Primarch Sistemi tarafından kontrol edilir. Bu sistem öncelikle 2000’li senelerde kazara keşfedildi. Sistem reaksiyonsuz ve tüm internete değiştirilemeyen rastgele komutlar göndermektedir. Düzey 8 günümüz bilgisayarların baş edemeyeceği devasa bir işlem gücü olan “level 17 quantum t.r.001 level function lock” kullanır. En son olarak düzey 8 “İnternetin En Son Patronu” olarak geçer.
search?biw=1242&bih=602&tbm=isch&q=atat%...ylXRQLIhM:
KttCYVvs.jpeg
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Deep Web Nedir Nasıl Giriş Yapılır Deep Web Hakkında Herşey leooo32 0 318 12-12-2017, Saat: 01:43
Son Yorum: leooo32

Hızlı Menü: