Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Age of Empires 3 indir ve hakkında herşey
#1
Age of Empires III (kısaca: AOE III) Microsoft'a bağlı Ensemble Stüdyoları tarafından geliştirilip, Microsoft Oyun Stüdyoları tarafından yayınlanmış, gerçek vakitli taktik türünde bir bilgisayar oyunudur. 18 Ekim 2005'te Kuzey Amerika'da ve 4 Kasım 2005'te ise Avrupa'da piyasaya sürülmüştür, Age of Empires Serisi'ndeki üçüncü oyun ve son ana oyunudur. Age of Empires II: The Age of Kings'in devamı niteliğindedir. Oyun, Amerika'nın bulgunun hemen peşinden, Avrupalıların Amerika'da 16. yy ile 19. yy tarihleri arasındaki sömürgeleşme faaliyetini, ve A.B.D'nin kuruluşunu temel almaktadır. Oyunda 8 Avrupa medeniyeti, ve A.B.D (yalnızca Campaign'de) bulunmaktadır.

Age of Empires III, gerçek vakitli taktik ve rol yapma oyunu türlerini bir araya getiren Home City özelliği sayesinde seriye yenilikler getirmiştir. Bu oyun için iki tane eklenti paketi yayınlandı. Birincisi, 17 Ekim 2006'da çıkartılan Age of Empires III: The War Chiefs'tir. Bu eklenti paketiyle, oyuna 3 tane Kızılderili ulusu ilave etti. İkincisi eklenti Age of Empires III: The Asian Dynasties, 23 Ekim 2007'de piyasaya sürüldü. Bu ek paketiyle, oyuna 3 tane Asya medeniyeti ilave etti.


[EHEMMİYETLİ> OKUMADAN GEÇMEYİNİZ!!!Oyundaki Toplumlar.
 1. Osmanlı İmparatorluğu
Köylüleri parasız ve sürekli olarak üretilir. Mosque'tan (Cami) köylü sınırı ve köylü imalat hızı arttırılabilir. Osmanlılar, piyade alanındaki avantajlarıyla ön tasarıya çıkan bir medeniyettir. Sahip olduğu büyük topun isimi, Great bombard'tır [havan (şahi)]. Başşehir kartları (Home City Shipment) arasından Factory 2 (fabrika) gönderildiği takdirde, oyun içerisinde fabrikadan Havan Topu üretimi yapabilmektedir. Her büyük top, 7 birim yer kaplar. Yeniden başşehir kartları arasından, Agha isimli kart gönderildiğinde, oyundaki explorer'ınız (kaşif) ekstra hayat puanı ve saldırı gücü kazanır. Janissary (Yeniçeri) askeri, Osmanlıların tek piyadesidir. Yakın mesafe mücadelede kılıç, uzun mesafe mücadelede tüfek kullanır. Diğer medeniyetlerin piyadelerine kıyasla daha fazla hayat puanına sahiptir. Ayrı olarak, Osmanlılarda Grenadier isimli topçu piyade birliği, diğer medeniyetlere göre daha erken açılmaktadır (Osmanlılarda 2. çağda, diğer medeniyetlerde 3. çağ). • 2 İngiltere
Haneleri normal bir haneden %35 daha pahalıdır (manor house). Fakat her hane yapıldığında parasız bir köylü kazanılır. Longbowman isimli okçuları, oyunun en uzun erimli askeridir. Sahip olduğu büyük topun isimi, Congreve Rockets'tır. En İyi Birimleri; Musketeer (piyade) ve Hussar (atlı).

 • 3 Fransa
Köylüleri diğer medeniyetlerin köylülerinden daha pahalıdır. Ancak, diğer köylülerden daha güçlüdür, ve daha hızlı imalat yapar. En iyi birimleri; Cuirassier (atlı) ve Skirmisher (piyade). • 4 Portekiz
Kahramanında bulunan Spyglass (dürbün) isimli özellik, haritada istenilen bölgeyi 5 saniye süresince görülebilir hale getirir. Her çağ atlayışında bir adet Wagon sahip olunur. Bu birim ile Town Center (Kasaba Binası, Ana Bina) yapılabilir. Cassador ve Uzuv Gun (top) isimli, kendine has birimleri vardır. En iyi birimleri; Dragoon ve Musketeer.İşçileri çok hızlı üretilir.


 • 5 Hollanda
Köylü sınırı düşüktür (50 tane). Bu sınır, hiçbir şekilde arttırılamaz. Bu köylüleri üretebilmek için, yiyecek değil, altın gerekmektedir. Hollanda'nın en ehemmiyetli özelliği banks (banka) kurabilmesidir. Bankalar, sınırsız altın üretir. Geliştirmeler ile beraber, toplamda 8 Adet banka kurulup; bankalardan gelen altın üretiminin hızlanması sağlanabilmektedir. En iyi birimleri; Carabineer Ruyter Ve Nassau Halberdier (piyade).
 • 6 İspanya
Süvarileri, diğer medeniyetlerin süvarilerine göre daha iyidir. Başkentten gönderilen kartlar, diğer medeniyetlere göre daha hızlı gönderilmektedir. Bu özellik sayesinde, diğer medeniyetlere göre daha erken gelişme talihine sahip olunur .En iyi birimleri; Rodelero (piyade), Lancer (süvari), Pikeman (piyade).

 • 7 Rusya
Diğer medeniyetlere göre daha hızlı asker üretme özelliğine sahiptir. Diğer medeniyetler en fazla 5 asker ansızın üretebilmekteyken, Ruslar 10 asker birden üretebilir.Ayrı olarak işçileri 3'lü lakin yavaş bir şekilde çıkar.Atlılarından Oprichnik,Rus milletine özel bir askerdir. Barracks (kışla) ve Outpost (gözcü kulesi), tek bir binadır. Strelet askeri, oyundaki en ucuz ve en güçsüz askerdir. En iyi birimleri; Cavalry Archer (atlı) ve Grenadier (topçu piyade birliği).

 • 8 Almanya
Mızraklı askerleriyle oyunda ün salmışlardır. Başkentten gönderdikleri her kartlarla birlikte, 2 Uhlan askeri de alırlar. Settler Wagon isminde özel köylüleri vardır. Bu köylüler, normal köylülerden daha hızlı bina yapabilmektedirler. En iyi birimleri; Prussian Needle Gunner (piyade) Ve Uhlan (atlı).

☀ Kartla asker ve işçi çağrıldığında askerin ve işçinin çokluğuna göre uhlan armağan edilir.

Age of Empires 3 Sistem Gereksinimleriİşletim Sistemi: Microsoft® Windows® XP

İşlemci: 1.4 GHz ve üstü işlemci

Hafıza: 256 MB Ram

Ekran Kartı: 64 MB'lık DirectX 9.0 destekli ekran kartı

Sabit Disk: 2 GİGABYTE Boş alan 


İndir:LİNK

search?biw=1242&bih=602&tbm=isch&q=atat%...ylXRQLIhM:
KttCYVvs.jpeg
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Age Of Empires 2 HD Edition Tek Link İndir leooo32 0 583 27-11-2017, Saat: 00:22
Son Yorum: leooo32
  Age of Empires 2 Hileleri leooo32 0 558 25-11-2017, Saat: 02:10
Son Yorum: leooo32
  Age Of Empires 2 HD leooo32 0 510 25-11-2017, Saat: 02:03
Son Yorum: leooo32

Hızlı Menü: