Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WhatsApp Hacklemek! Hedef Kişinin Mesajlarını Okuyun, Mesaj Atın!
#1
"Yüzlerce platformlarda, forumlarda konumu kendi konusuymuş gibi tanıtan, hem de bu konu alıntıdır diyenlere de kendini benmişim gibi gösteren densizler oluyor. Bu dolandırıcılara saygı göstermeyiniz. Whatsapp Hack konusu yalnızca THT de benim tarafımdan açılmıştır ve benim başka hiç bir platformda aktif hesabım yoktur. O primcileri nerde görseniz bu notu gösterin. Iyi sızmalar."


Merhaba arkadaşlar, akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulaması olan WhatsApp'ı hepimiz bilmekteyizdir elbet. Muhtemelen aklımızın ucundan da geçmiştir ki, acaba WhatsApp hacklenir mi diye. Sistemi müsait midir? Serverına dalabilir miyiz hocam? Abeey sevdiğim kızın iletilerini okumak istiyom ben yaa! Türevinde vs vs. Hem de bırakın düşünmeyi, içimizde Google'a "WhatsApp Hack" yazıp aratmayan var mıdır? Ne yazık ki hanedeki hesap çarşıya uymaz ve bulduğumuz ancak Rat, Keylogger programları, Survey bitirmemizi isteyen virüsleri buluruz. Onun içün, WhatsApp'ın çalışma tarzını epeyce öğrenmek gereklidir. Ben de elimden geldiğince araştırma yaparak bir kaç faideli bilgi topladım ki bunların hiçbiri WhatsApp hack konusunda değildi. Hack konusunda irtibat bir anda kafama tak etti ve kendi kendime "olur mu olur" dedim. Bir olasılık tecrübe ettim ve mutlu sona eriştim. Şimdi işin hikaye bölümünü bitirip teknik bölüme geçelim arkadaşlar. 

Şu an bu satırları okırken aklınızda 2 şey vardır; "Nasıl oluyor ki bunun mantığı nedir" ile "Hadi lan indirme linki nerde virüstotal koymamışsa ihbar edeyim" şayet 2. Kafadansanız klavyenizin ctrl ve V tuşlarına basmanızı şiddetle tavsiye ederim. Mantığı şöyledir;Bir alete WhatsApp kurduğunuz vakit sadece tek bir alete kurmanıza müsaade ediyor. Diyelim ki WhatsApp 'a kaydoldunuz. O anki telefon numaranız ile telefonunuzun MAC adresi ilişkilendiriliyor. Ve ve ve konumuzun temel taşı da zati MAC adresi üzerine heyetidir. Size ufak da ondan söz edeyim; Media Access Control demektir başka bir deyişle Ortam Ulaşım Kontrolü. MAC adresi mahallidir ve donanımla ilgilidir. Velhasıl kelâm, başka bir alete WhatsApp yüklediğinizde yeniden aynı telefon numaranızı girip aktive ettiğinizde, daha önceki telefondaki WhatsApp'ın artık açılmadığını, aletin değiştiğini belirtmekte olduğunu görürsünüz zira MAC adresi de değişmiştir. Peki, ya 2 tane aletin MAC adresi aynı olsa ne olurdu hiç düşündünüz mü? İşte o vakit telefon numaranızı yazdığınızda doğrulamayı es geçerdiniz. Değişik aletlerde aynanda 2 seans. Dahiyane değil mi? smile.gif 
İyi, güzel, hoş da bütün bunlar nasıl olacak, neye ihtiyacımız var, herkes yapabilir mi? İşin 'içindekiler' bölümünü anlatacak olursak; (Bu bölümde akıl, telefon, PC yazmak çok sevimsiz oluyor) 

1- Kendinize ait Android işletim sistemine sahip, sürümü 2 veya yukarsı olan ROOTLANMIŞ cep telefonun


Z2pdXo.png

Şimdi Root diyince bir takım arkadaşlarımız hemen önyargıyla yaklaşıp bir 'of' çekmişlerdir. Fakat takdir edersiniz ki MAC adresinizi Root olmadan değiştirmek olanaksız. Ayrı olarak telefonu Rootlamak artık baya kolaylaştı ki bilhassa HTC ve Samsung aletleri gayet rahat Rootlanabiliyor. Telefonunuzu Rootlamak kolaydır zati, asıl zor bölüm ise Rootlamadan önce Bootloader kilidini açmaktır ki bir telefonu rootlamayı anlatırken Bootloader kilidinin nasıl açılacağı da gösteriliyor. Aletinizi rootlamayı öğrenmek için model ismini yazıp Google'a aratın. Mesela; "HTC One X Root". Şayet bu şekilde yazamazsanız telefonunuzun Android sürümünü yazarak tecrübe edebilirsiniz. Mesela; "Android 2.3.6 Root". Aletinizi Rootladıktan sonra Superuser uygulaması otomatikman yüklenmiş ise Root işleminiz başarıyla bitirmiş demektir. 

nYpypV.png

a- Herhangi bir uygulamaya Root yetkisi vermek
Gayet basit bir olaydır, o uygulamayı ilk açtığınızda bir superuser ekranı çıkacaktır. Açılan ekranda 'Izin ver' butonuna tıklamanızla beraber o uygulamaya root izni vermiş olacaksınız. 

zQL4q9.png

2- BusyBox Kurulumu

4YQ9M0.png

Telefonunuzu Rootladıktan sonra GooglePlay'den 'BusyBox' ı telefonunuza kurmanız gerekmektedir. Ancak ordan burdan değil, GooglePlay'deki resmi uygulamasını en son sürümünü indirmeniz lazımdır. Uygulamaya Root izni verdikten sonra Sol alt köşedeki Install butonuna tıklayıp BusyBox u tek tuşla ve kolaylıkla kurabilirsiniz. BusyBox nedir dersek kısaca, Android cihazınızda Linux komutları yükleyen bir programdır. Peki ne ile çalıştıracağız bu komutları? Sıradaki madde lütfen smile.gif 

gjpb2Q.png3- Android Terminal Emülatörü Kurulumu

5pXqGq.png

6YbMJW.png

Daha önce de belirttiğim gibi komutları çalıştıracağımız program budur arkadaşlar. Bu programı da ordan burdan değil, GooglePlay'deki Resmi uygulamayı indirmenizi tavsiye ederim. Programı kurun ve açın. İlk başta root izni istemeyecektir. Emülatörü Root olarak çalıştırmak için ekrana 'su' yazın tırnak işaretleri olmadan. Sonra root izni verme penceresi çıkacaktır, siz de gereken izni verin. Tam gaz devam edelim smile.gif

jzpAgn.png

4- MAC Spoofer Kurulumu
JdNWzY.png


MAC adresinizi değiştirmek için yalnızca Emülatörden komut da girebilirsiniz ancak bu her alette olmamaktadır. O yüzden programla halledeceğiz. Peki niçin Emülatör yükledik derseniz, zira bu program da Emülatör irtibatlı çalışıyor fakat şart olan komutları verebilmesi için de Emülatör e Root yetkisiniz verilmiş olması gerekli ki biz de zati bunu bir evvelki maddede yaptık. Şimdi programı açıp Root desturu veriyoruz. Aynı zamanda, bir çok MAC Spoofer programı var GooglePlay'de ve hangisini indireceğim diye merak etmeyin zaten konunun nihayetinde her şeyin GooglePlay linkini vereceğim. Şimdi neler lazım bölümünü bitirdik, nasıl yapılır bölümüne geçelim arkadaşlar. 
Nasıl Yapılacak? 1- Hedef Kişinin MAC adresi öğrenilecek


Hey telaşlanmayın hemen smile.gif MAC adresini öğrenmek, IP adresi öğrenmek gibi değildir, gayet kolaydır. Bunun yollarını maddeler halinde sıralayacak olursak;A- Bluetooth Yolu Ile Öğrenme
JdNWZo.png Z2pn5a.png

Hedef kişinin Bluetooth u açıksa ya da daha önce cihazınız eşlenmişse kişinin MAC adresini görebilirsiniz. Ancak bu her telefonda standart bluetooth menüsünde mümkün olmamaktadır bu yüzden herkes için FX File Explorer kurmanızı tavsiye ederim zaten konunun altında linkini vereceğim. B- WiFi Hotspot yolu ile öğrenme

JdNWWY.png

Telefonuzu modem olarak açtığınızda bağlanan kişilerin MAC adresini rahatlıkla görebilirsiniz. C- Kişinin telefonuna girip öğrenme

EQN20z.png NYNGNX.png

Bu yol da mevcut tabiki. Ayarlar kısmından WiFi a girip gelişmiş ayarlar a bastığınızda MAC adresini görebilirsiniz. 

X2Nlp3.png V2NBGv.png

Adresi öğrendikten sonra aşamalarımıza devam edelim. 

2- Cihazınızda WhatsApp yüklü ise kaldırılacak ve WhatsApp ile ilgili bütün dosyalar silinecek (kişisel medya dosyaları hariç) 3- MAC Spoofer ile MAC adresi değiştirilecek. 
q9pyQR.png


Program açıldıktan sonra yapılacaklar gayet kolay, boşluğa MAC adresi yazılacak ve Spoof My MAC tuşuna basılacak. İşlem tamamdır. Ve aynı zamanda not olarak şunu belirteyim, telefonunuza Hard Reset (güç tuşuna uzun müddet basılı tutarak telefon kapanana kadar beklemek) attığınız vakit aletiniz Standart MAC adresine geri döner. 


4- GooglePlay'den WhatsApp tekrar yüklenecek. 

Tekrar yüklendikten sonra hedef kişinin telefon numarası yazılacak. Bu mertebeden sonra doğrulama bölümü bypass edilecek. Şayet bu işlem de olmuş ise anlattığım her şeyi eksiksiz yapmışsınız demektir. Bundan sonra o kişi ile aynı anda gelen iletileri ve kişinin yazdıklarını görebilecek, siz de ileti yazabileceksiniz. 

Evet arkadaşlar ben sizlere elimden geldiğince anlatmaya çalıştım, aldığım capsleri koyarak görsel bir canlanma oluşmasını sağladım. En geç bir ay içinde de Youtube'a videolu anlatım yükleyeceğim. Rastgele bir mesele yaşarsanız mesaj atabilirsiniz. En Ehemmiyetli Not: Bu bilgiler tamamiyle eğitim emellidir, uygulayacak kişilerde doğacak olan legal sorumluluğu ne THT ne de ben kabul ederim. 


Indirme Linkleri:


BusyBox
Android Terminal
Fx File Explorer
Edit: MAC Spoofer programindan vesile alamayanlar icin alternatif MAC Spoofer programi (resimler eklenerek kavranmasi kolaylastirildi) :
8moM1r.png
Q1Gazy.png
Ve buradan da kolayca indirebilirsiniz:
https://www.dropbox.com/s/ogvgopvwl9...poofer.apk.zip
zip dosyasinin sifresi:
dc28.tht

Edit 2: S.S.S. Eklendi (Sürekli Güncellenecektir)

Soru: MAC adresimi değiştiriyorum ama değiştirdiğim andan itibaren WiFi'den bağlantım kesiliyor? 
Cevap: Eğer bu tarz bir hata alıyorsanız, WiFi'ınız yine açık olmalı ancak hiçbir ağa bağlı olmalı. Mobil Veri kullanın.

Soru: MAC adresim değişmedi ne yaptıysam olmadı?
Cevap: Benim verdiğim iki program da WiFi'nizin "wlan0" veya "eth0" arayüzünü kullanır. Eğer desteklemiyorsa siz kendi cihazınızın özelliklerini öğrenerek ARAŞTIRABİLİRSİNİZ.

Soru: WiFi'yi kapayıp açtım ya da telefonu yeniden başlattım MAC adresim yine eskisi olmuş?
Cevap: Evet, bu 2 durumda da MAC adresiniz eski haline döner. Amma velakin MAC adresinizi tekrar değiştirip hedef WhatsApp'a girebilirsiniz.

Soru: Ne yazdıysan yaptım, MAC adresim de değişti ve bundan KESİNLİKLE eminim. Ancak WhatsApp'ı silip tekrar yüklediğimde doğrulama ekranına numarası yazdıktan sonra doğrulama istiyor??
Cevap:MAC adresinizi değiştirmeden önce SIM kartınızı çıkarın ve telefonu yeniden başlatıp MAC adresinizi öyle değiştirin. Edit 3: Konuya gosterdiginiz ilgi ve alaka icin herkese tesekkur ediyorum. Artik google.com.tr'de "whatsapp hack" aramasinda en ust siradayiz smile.gif
02k4p8.png
search?biw=1242&bih=602&tbm=isch&q=atat%...ylXRQLIhM:
KttCYVvs.jpeg
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android Mesaj Virüsü Yapmak Detaylı Anlatım leooo32 0 172 11-03-2018, Saat: 15:04
Son Yorum: leooo32
  WhatsApp Hikayeleri Ekran Görüntüsü Almadan Nasıl Kaydedilir? Cevabı Burada leooo32 0 504 04-12-2017, Saat: 17:52
Son Yorum: leooo32

Hızlı Menü: