Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Site Nasıl hacklenir? diyorsanız işte cevabı.
BİR İNTERNET SİTESİ NASIL HACKLENİR ANLATIYORUM!!

Evet Arkadaşlar Bugün Sizlere Bir İnternet sitesinin Nasıl Hacklenebiliceğini Anlatıcam
Evet Arkadaşlar Bir İnternet sitesi Binbir Yolla Kolayca Hacklenebilir Ve Unutmuyalımki Açığı Olmiyan Bir Site Yoktur Varsada Fişini Çekmiş Olandır.Nese Konumuza Dönelim Evet Arkadaşlar Ben Siz
Birinci Yolu Anlatacağım.

1.Ever Arkadaşlar Bugünde Bir Websitesinde Nasıl Açık Bulunur Hacklenir Bunu Anlatıcam Allahın izniyle İşinize Fayda. ''Program vs ''Script Gibi Yazılımlar Kullanmayın'' Çoğu Arkadaşlarım Bana Diorki Bilmem Ne Programıyla http://www.parasız.com ' örnek Siteyi Tarattım Açık Bulamadım Hackliemedim. ''En İyi Açık Tespitini Mauel ''Elle'' Yaparsınız Ve Net Sonuçlar Alırsınız. Netice Negatif Olsa Bile Abuk Sabuk Programların Kodlarıyla Kafanızı Yormassınız.

Şimdi Manuel ''Elle' Nasıl Açık Tespiti Yaparım Buna Çalışalım.www.bedavasite.com -Adresine Girdik İlk Yapmamız Şart olan Tespit Sitenin Hangi Dilde Kodlandığına Bakmaktır. ''Başka bir deyişle Asp.Php.html. Gibi
Peki Site Hangi Dilde Kodlanmış Nasıl Anlarız En Sık Suallen Sual?
''Bu Bölüm İşin Kolay Bölümü Deneyimli Şahsi Siteye Girer Girmez Anlar.Ancak Döküman Temel Giriş Olduğu İçin Biraz Örnekler Verelim.

1.www.beDavaSitem.com-www.bedavasitem.com'' Dedik Site Görüntülenemiyor Diye konuştu
2.yeniden www.BeDavasitem.com ''Yazdik Yine Görüntülenemiyor Diye konuştu

3.www.BeDavaSitem.com.-.www.bedavasitem.comcom ''Yazdik Ana Sayfa Geldi.

Demekki Sitenin Dili -Php Diyoruz, Yada Sitedeki Linklerden Birine Tıklıyoruz Örneğin Hakkımda Linkine Tıkladık.
-BedavaSitem - bedavasitem.Hakkımda.php. ''Yine Anlıyoruzki'Php'  Bir Site

İkinci Mertebeye Geçiyoruz Sitenin script 'tini Bulmaya Genelde Sitelerin En Altında Olur.<Povered By mybb script V1.2 Gibi

Yine Script İşini Deneyimli Arkadaşlar Girer Girmez Anlar, Biz Deneyimli Arkadaşlar Aynı Reyonda Sizlere Anlatmaya Devam Edelim.

Acaba Bu Sitenin Kullandığı Script'te Önceden Açık Tespit Edimişmidir. Önce Ona Bakalım.

Kaynaklar
google
www.milw0rm.com
securityfocus
Kendi Bildiğiniz Siteler Varsa Onlardada Aratabilirsiniz.

Gibi Sitelerde Aratıyoruz Belirlemiş Açık Varsa Bunu Hedef Sitede Tecrübe ediyoruz. Diyelimki Önceden Belirlemiş İzah eder Sitede İşe Yaramıyor. Açık Kapatılmış Olabilir. Açığın Olduğu Sürümle Hedef Sitenin Sürümü Uyuşmaya Bilir Arkadaşlar. Vs,Bize Manuel Takılmaya Devam Edelim.

Şimdi'de Site Scripti'ni Download Edelim Kodlara  Bakalım.Kodlar İçinde Açık Tespiti Yapabiliriz Ben Yeniyim Koddan Anlamam Demiceğinizi Biliyorum.

Site Scripti'ni Bulmak Zor Bişey Deildir. google Amcam Öz Favorim Gibidir, Sizlere Yardımcı olacaktır.
Diyelimki Script'i İndirdik www.türkhackteam.org' Danda Araştırdığımız Dökümanlardan Yararlandık.
Ve Yeniden Hiçbi Açık Bulamadık Yeniden One Minute!'''

Ozaman Biraz Logger Kullanan Hack Yapan Hackerlerin Kulaklarını Çınlatalım Ozaman,THT Loggerler Paylaşıldımı Bilmiyorum Burada Yeniyim Diyenler Site Admine Logger Yedirerek Emelimize Erişebiliriz.

Siz Bu Yola Basvurmayın Örnek Olarak Söyledim..!'Big Grin

Buraya Kadar Yaptım Bu İş Çok Sıktı Diyosan Yeni Dönem Var.
http://searchy.protecus.de/search/reverse-ip-domain.php?q=xxx.com
Peki Kısaca Sitenin İp'sini Nasıl Buluruz www.whois.com ' dan Erişebilirsiniz.
Bi Diğer Yol İse ''
Cmd Acın Tracert siteadı.com enterleyin orda yazar ilk baştaki site isimi izleme yol 1.1.1.1. gibi der .

whois Adresine Giriyoruz Ve Sitedeki Bilgiler Karşımıza Geliyor. Yukarıda'ki Tecrübe ettiğimiz Yolları Serverler Üzerinde Tecrübe ediyoruz.

Örnek: bedavasitem.com ' da Açık Bulduk Hop Shell Attık Serverdayız.

Gerisi 'Hacked'
Allahın izniyle Faydalı Olmuştur.
Shell Atılımıyla İlgili Konuyuda İlerleyen Vakitlerde Anlatıcam.

Sevgilerle Kalın İyi Hacklemeler.

Detaylı video burada vardır :

search?biw=1242&bih=602&tbm=isch&q=atat%...ylXRQLIhM:
KttCYVvs.jpeg
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Antivirüsler Hakkında Bilmedikleriniz Virüs Nasıl Yakalanır leooo32 1 354 15-12-2017, Saat: 17:55
Son Yorum: kurkix
  Hacker Olmak İçin Gerekli Bilgiler Neler Yapılmalıdır Nasıl İyi bir Hacker olurum ? leooo32 0 264 02-12-2017, Saat: 22:36
Son Yorum: leooo32

Hızlı Menü: